Leiame üheskoos tänavuse Mulgimaa Uhkuse

( 17.01.2013.a. )

Mulgi Kultuuri Instituut annab alates 2012. aastast välja Mulgimaa Uhkuse auhinda. Esimese tunnustuse pälvis Asta Mäeorg ehk Tõrva Tilde. Nüüd on kätte jõudnud aeg, mil otstakse kandidaate, kellele anda tänavu Mulgimaa Uhkus.

Nominente saab Mulgimaa Uhkuseks esitada kuni 1. märtsini ning auhinnaga on soov tunnustada ja hoida au sees mulgiks olemist ja mulgi rindel tegutsemist. Kandideerida võivad kõik soovijad: asutused, ettevõtted, juriidilised ja füüsilised isikud, eraisikud, koolid, ühingud, seltsingud, ettevõtjad, sealhulgas mittemulgid.

Igal aastal antakse välja kuni kaks auhinda, millega tunnustatakse kas pikaaegset tööd mulgi murde ja mulgi meele edasikestmise heaks, uut head algatust oma keele ja meele ergutamisel või mõnda muud olulist tegu mulkide toetamisel ja edendamisel.

Auhinna väljaandmisel arvestatakse:

  • kuidas mulkide identiteeti ja enesest lugupidamist välja näidatakse;
  • kuidas mulgi identiteedi ja enesest lugupidamisega väljaspool kodu silma jäädakse;
  • kuidas mulkide identiteeti ja enesest lugupidamist edasi kantakse ja noortele edasi antakse;
  • kuidas mulgi tegemisi toetatakse ja edendatakse.

Mulgimaa Uhkuse kandidaate võivad esitada nii eraisikud kui asutused-organisatsioonid, ent auhinna soovija võib ka ise ennast välja pakkuda.

Selleks tuleb teha vormikohane kirjalik ettepanek (asub aadressil www.mulgikultuur.ee) saata Mulgi Kultuuri
Instituudile aadressil Pärnu mnt 30A, Abja-Paluoja, 69403, Viljandimaa või e-
postiga
aadressile instituut@mulgikultuur.ee. Tähtajaks on 1. märts 2013.

 

Hindamiskomisjon on kokku kutsutud Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja poolt ja sinna kuuluvad 11 Mulgimaa omavalitsuse juhid (Abja, Halliste, Karksi, Helme, Paistu, Tarvastu, Pärsti, Hummuli, Põdrala vallavanemad ning Tõrva ja Mõisaküla linnapea).

Muldimaa Uhkusega tunnustatu saab auhinnaks tänukirja ja meene, mis iseloomustavad Mulgimaa ilu ja erilisust. Auhinna juurde käib ka rahaline stipendium 300 EUR.

Võitja kuulutatakse välja ja auhind antakse üle VIII Mulgi konverentsil, 19. aprillil 2013 Heimtali mõisas.

Lisainfo: MKI juhataja Janne Järvelt

+372 5400 5292, instituut@mulgikultuur.eeTagasi