Viimaseid päevi ametis olev mulkide vanem kuulutab esmakordselt välja Mulgimaa jõulurahu

( 19.12.2012.a. )

Mulgid kuulutavad homme 20. detsembri õhtupoolikul kell 18.00 Hummulis välja Mulgimaa jõulurahu ja valivad järgmiseks aastaks Mulgi Kultuuri instituudile uue vanema.

«Mulgid kuulutavad Mulgimaa jõulurahu välja esmakordselt,» sõnas valitsev Mulgi Kultuuri Instituudi vanem Tõrva linnapea Agu Kabrits ja lisas, et jõulurahu kuulutatakse välja pea igal pool ja miks ei peaks siis mulgidki oma jõulurahu maha hõikama.

Mulgi Kultuuri Instituudis leiti Hummuli elanike poolt algatatud Mulgi jõulupidu olevat suurepärane võimalus läbi viia ka oma tähtsamad aastalõpu sündmused. «See on ju viimane kord kui tänavu veel kokku saame,» tähendas Kabrits. Tema annabki peol Mulgimaa jõulurahust teada pärast seda, kui Helme koguduse õpetaja Arvo Lasting on üldise jõulurahu välja kuulutanud.

Järgmise toimetusena Hummuli kooli õuealal vannutatakse ametisse uus Mulgi Kultuuri Instituudi vanem, kes saab olema järjekorras kolmas. «Vanema valivad enda seast välja 11 Mulgimaa omavalitsusjuhti ja lootust on just neil juhtidel, kes pole instituudi tegemistes viimasel ajal oluliselt kaasa löönud,» tähendas Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja Janne Järvelt ja lisas, et vanemaks vannutamisega avaneb neil nüüd võimalus rohkem pildile tõusta.

Agu Kabrits tõdes, et jõulupeol annab ta küll valitsemisohjad edasi, kuid aasta lõpuni tuleb ikkagi temal Mulgimaa eest hea seista. «Vanemaks olemine eeldab kohustusi mitte ainult omavalitsuse piires, vaid tuleb hoomata kogu Mulgimaad kui tervikut ning samas näha siinset elu teiste kultuuripiirkondade nagu setode, võrokeste või kihnlaste kõrval,» rääkis ta.

Mulkide vanema sõnutsi oli möödunud valitsemisaasta igati edukas: käidi mitu tiiru Riigikogus, omale paremat elu nõudmas, kohapealset tegevust elavdasid näiteks mulgi konverents ja presidendi ümarlaud ning aasta tippsündmuseks oli muidugi juunis toimunud II Mulgi pidu. «Aasta oli tihe, kuid käisime, tegime ja nägime palju,» märkis Kabrits.Tagasi